15 hónapnyi kényszerpihenő után ősszel újra megnyithat a Danubius Hotel Budapest. Az egykori Körszálló azonban új, hibrid működéssel tárja ki ka- puit: munkásszálló és diákkol- légium kap helyet falai közt.
Tavaly áprilisban, a járványügyi korlátozások következménye- ként zárt be a Szilágyi Erzsébet fasor mentén magasodó Danu- bius Hotel Budapest, melynek vezetősége a nemzetközi turizmus lassú regenerálódási folyamatát felismerve az épü- let hosszú távú bérbe adása mellett döntött. A szálloda hibrid működéssel, elsősorban diákkollégiumként, valamint budapesti nagyvállalatok dolgozóinak szálláshelyeként működik majd a következő három évben. A tervek szerint a megújult funkciókkal bíró Hotel Budapest valamikor ősz- szel kezdi meg működését.
Fél évszázadnyi történetet, rengeteg betont és az egyik legszebb fővárosi kilátást rejti a Szilá- gyi Erzsébet fasornál tornyosuló Hotel Budapest. A szocialista presztízsberuházásként 1967- ben épült Körszálló nemcsak a szocializmus egyik legmenőbb helyének számított.
A Budapest Szálloda aranykora, a ’60-as ’70-es évek: a korszak egyik legmenőbb szállodájának és szórakozóhelyének számított a Körszálló. Pezsgő éjszakai élet, nemzetközi vendégközönség jellemez- te. Gyakran adtak egymásnak randevút
a rózsadombi aranyifjak és az amerikai nagykövetség munkatársai, akiknek állandó asztala volt a drinkbárban.
Számos film, reklám és plakát helyszínéül szolgált a Körszálló, melyek közül talán a Megdönteni Hajnal Tímeát a legismertebb. Az intézmény a mai napig büszke arra, hogy híres emberek hosszú sora választotta szobáit, kávézóját vagy étter- mét. Megfordult itt Roger Moore színész, Heinrich Böll Nobel-díjas író, Bernhard Wicki filmrendező, Jacques Charrier színész, Thorn Heyerdahl világutazó és még sokan mások. A magyarok közül az étterem gyakori vendége volt Szepes Mária és előfordult, hogy Honti Hanna töltötte a telet a Budapestben. Ha betérünk egy ebédre, a mai napig összefuthatunk Szörényi Leventével, Koncz Zsuzsával, Bródy Jánossal, Zoránnal, Galambos Erzsivel és még sokan